Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Biblioteka

Bibliotekarze - mgr Małgorzata Greszler, mgr Anna Lis

 

Biblioteka Zespołu Szkół w Charzykowach powstała w 1964 roku wraz  z utworzeniem  naszej szkoły. Na początku mieściła się na parterze w zacisznym miejscu, zajmując małe pomieszczenie. Sukcesywnie księgozbiór wzbogacano o lektury szkolne,   literaturę dziecięcą oraz popularno-naukową ,chętnie wykorzystywaną przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych. Od 2000 roku do dyspozycji czytelników oddano przestronny lokal z czytelnią.

 

Dziś biblioteka szkolna (prowadzona od 1984 roku  przez p. Lucynę Najdowską - obecnie na urlopie ) oferuje  swoim użytkownikom bogaty wybór książek ,czasopism, zbiorów specjalnych i innych dokumentów przydatnych nauczycielom, uczniom oraz rodzicom. W czytelni znajdują  się trzy stanowiska komputerowe .W godzinach pracy uczniowie mogą indywidualnie korzystać z internetu. Wykorzystanie sprzętu służy wyłącznie do celów dydaktycznych.

 

Tu  prowadzone są zajęcia biblioteczne w klasach edukacji wczesnoszkolnej i zajęcia edukacji czytelniczo-medialnej w klasach IV-VI. W pracy bibliotekarkę  wspomagają uczniowie z Koła Miłośników Biblioteki. Duże znaczenie mają realizowane  w lokalu bibliotecznym imprezy, wystawy i konkursy, które kształtują wśród uczniów właściwe nawyki czytelnicze. Jedną z najważniejszych imprez, która stała się już tradycją charzykowskiej  biblioteki szkolnej ,jest organizowana corocznie uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych i przyjęcie ich w poczet czytelników naszej biblioteki.

 

Dwukrotnie w ciągu roku szkolnego prowadzone są kiermasze książkowe, podczas których można kupić nowe książki za niewygórowaną cenę. Godziny otwarcia biblioteki dostosowano do warunków organizacyjnych szkoły oraz potrzeb uczniów i nauczycieli. Biblioteka czynna jest codziennie i zaprasza wszystkich chętnych do korzystania z niej.

Data dodania: 2018-05-25 10:06:57
Data edycji: 2019-11-15 15:06:02
Ilość wyświetleń: 507

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button