Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Tradycje szkoły

  1. We wrześniu uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata” - sprzątają teren szkoły, okolice nad jeziorem oraz trasy wylotowe z Charzyków.
  2. Nasi najmłodsi uczniowie czyli pierwszoklasiści rok rocznie w październiku uczestniczą w uroczystym Ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, co jest dla nich bardzo wielkim przeżyciem.
  3. Do tradycji należy również wspólna Wigilia, kolędowanie i przygotowanie Jasełek przez uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie od kilku lat oglądają nasze występy również mieszkańcy wsi .
  4. Dzieci z naszej szkoły nie zapominają o swoich Babciach i Dziadkach, więc z tej okazji w styczniu, klasy najmłodsze przygotowują wielką uroczystość, na którą chętnie przybywają ich babcie i dziadkowie.
  5. Co roku szkoła zapewnia opiekę dzieciom w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Są to zajęcia sportowe, świetlicowe, komputerowe, konkursy plastyczne, gry i zabawy, zajęcia w Parku Narodowym "Bory Tucholskie", wyjazd na basen.
  6. Z okazji Dnia Matki uczniowie klas najmłodszych co roku przygotowują akademię dla swoich mam – prezentują wiersze i piosenki a potem odbywa się wspólny poczęstunek.
  7. W kwietniu szkoła zaprasza rodziców na „Drzwi otwarte”, aby mogli zasięgnąć informacji, obejrzeć szkołę, poznać nauczycieli swoich pociech.
  8. W kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole co roku odbywa się Gminny Konkurs Ekologiczny. Udział w nim biorą 3 osobowe zespoły szkół gminnych. Współorganizatorami tego konkursu są też: Park Narodowy „Bory Tucholskie”, oraz Zaborski Park Krajobrazowy.
  9. Tradycją szkoły jest również Festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowywany wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Charzykowach.

 

Data dodania: 2018-05-25 09:49:52
Data edycji: 2023-02-13 13:55:06
Ilość wyświetleń: 2608
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej