Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Tradycje szkoły

  1. We wrześniu uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Sprzątanie Świata” - sprzątają teren szkoły, okolice nad jeziorem oraz trasy wylotowe z Charzyków.
  2. Nasi najmłodsi uczniowie czyli pierwszoklasiści rok rocznie w październiku uczestniczą w uroczystym Ślubowaniu i pasowaniu na ucznia, co jest dla nich bardzo wielkim przeżyciem.
  3. Do tradycji należy również wspólna Wigilia, kolędowanie i przygotowanie Jasełek przez uczniów naszej szkoły. Tradycyjnie od kilku lat oglądają nasze występy również mieszkańcy wsi .
  4. Dzieci z naszej szkoły nie zapominają o swoich Babciach i Dziadkach, więc z tej okazji w styczniu, klasy najmłodsze przygotowują wielką uroczystość, na którą chętnie przybywają ich babcie i dziadkowie.
  5. Co roku szkoła zapewnia opiekę dzieciom w pierwszym tygodniu ferii zimowych. Są to zajęcia sportowe, świetlicowe, komputerowe, konkursy plastyczne, gry i zabawy, zajęcia w Parku Narodowym "Bory Tucholskie", wyjazd na basen.
  6. Z okazji Dnia Matki uczniowie klas najmłodszych co roku przygotowują akademię dla swoich mam – prezentują wiersze i piosenki a potem odbywa się wspólny poczęstunek.
  7. W kwietniu szkoła zaprasza rodziców na „Drzwi otwarte”, aby mogli zasięgnąć informacji, obejrzeć szkołę, poznać nauczycieli swoich pociech.
  8. W kwietniu z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole co roku odbywa się Gminny Konkurs Ekologiczny. Udział w nim biorą 3 osobowe zespoły szkół gminnych. Współorganizatorami tego konkursu są też: Park Narodowy „Bory Tucholskie”, oraz Zaborski Park Krajobrazowy.
  9. Tradycją szkoły jest również Festyn z okazji Dnia Dziecka przygotowywany wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Charzykowach.

 

 

Data dodania: 2018-05-25 09:49:52
Data edycji: 2023-10-30 18:13:09
Ilość wyświetleń: 3297
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej