Czcionka:

A+A-

Kontrast:

POWIATOWY KONKURS JĘZYKÓW OBCYCH

POWIATOWY KONKURS JĘZYKÓW OBCYCH

Języki na najwyższym poziomie

 

Maj w Szkole Podstawowej w Charzykowach obfitował w konkursy. W minionym tygodniu odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego.

Do zmagań przystąpiło 6 szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. Uczestnicy zmierzyli się z testem, który badał nie tylko sprawność językową, ale i ogólną wiedzę związaną z językiem. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli okazję obejrzeć program artystyczny – pokaz tańca, recytację oraz piosenki w konkursowych językach.

Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy, z języka niemieckiego najlepszy okazał się Dominik Raith z SP nr 1 w Chojnicach, II miejsce zajęła Isabella Niewęgłowska z SP w Charzykowach, III miejsce wywalczył Maciej Bałaban z SP nr 1 w Chojnicach. Przyznano również dwa wyróżnienia: Zuzannie Machalewskiej z SP w Nieżychowicach oraz Mai Piekarskiej z SP w Charzykowach. Z języka angielskiego I miejsce zajęła Nadia Stencel z SP nr 5 w Chojnicach, na II miejscu uplasowali się ex aequo: Julia Frankenstein z ZSP w Konarzynach, Filip Gawin z SP w Charzykowach oraz Nina Hajdamowicz z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Chojnicach, zaś III miejsce wywalczyła Maja Czartowska z SP w Charzykowach.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminny Zespół Oświaty i wydawnictwo Macmillan.

Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za przygotowanie. Gratulujemy doskonałej znajomości języków.

Organizatorki: Marta Mielke, Anita Fenske, Sabina Gołembka, Jolanta Drążkowska

Data dodania: 2019-06-09 19:15:24
Data edycji: 2019-06-09 19:16:09
Ilość wyświetleń: 783

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Zobacz

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Zobacz
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej